Samodzielna instalacja WordPressa

Czy można szybko zainstalować WordPressa? Oczywiście że tak, no to lecimy!

Po zakupie usługi otrzymujesz bezpłatną domenę według wzorca: <numer>.nitrohost.pl, np. 1234.nitrohost.pl. Jeśli wykupiony został pakiet bez WordPressa, to ten wpis podpowie jak go zainstalować i wygenerować bezpłatne certyfikaty SSL (bezpieczne połączenie i kłódka w pasku URL).

Po podłączeniu własnej domeny, której opis znajdziesz we wpisie Podłączanie własnej domeny do hostingu kolejnym krokiem jest uruchomienie własnej strony czy innej aplikacji. WordPress jest najbardziej popularnym blogiem, dlatego jego instalację opiszę poniżej. Panel Plesk posiada specjalny moduł do zarządzania WordPressem.

Może wolisz filmik?

Otrzymaliśmy sporo maili, że lubicie także filmy, poniżej nasz debiut.

 

Zaczynamy

Po zalogowaniu na podane w przesłanych e-mailach w trakcie zakupu hostingu mailach, widzisz taki ekran (jeśli menu jest zwinięte, musisz kliknąć na strzałkę oznaczoną na zielono. Jest to dashboard, na którym znajdziesz podstawowe informacje o działającej usłudze hostingowej. Ten widok nazywa się Lista dynamiczna i po kliknięciu na przycisk Zmień widok (oznaczony na niebiesko) możesz przełączyć się na Listę aktywną.

Widok Listy aktywnej. Kliknij na przycisk Zainstaluj WordPress.

Zobaczysz wtedy ekran instalacji WordPressa z wypełnionymi wszystkimi polami, oprócz adresu e-mail, który musisz podać, aby przejść dalej. Na ten adres zostanie przesłane potwierdzenie założenia WordPressa i login. Zaproponowane dane (tytuł strony, nazwa użytkownika, bazy danych, hasło) można zmienić na własne lub zapisać zaproponowane wartości. Warto także wybrać Zestaw wtyczek, które zostaną zainstalowane wraz z WordPressem – opis zestawów znajdziesz poniżej. Ekran po rozwinięciu całości (kliknij na strzałki oznaczone na niebiesko) jest poniżej.

Zestaw wtyczek e-Commerce:

Zestaw wtyczek Standard:

Zestaw Rozbudowany:

Po zakończeniu instalacji zobaczymy ekran modułu zarządzania WordPressem, jak poniżej, który dokładnie opisany jest tutaj Moduł zarządzania WordPressem. Na górze (niebieska strzałka) zobaczysz jakie wtyczki i motywy są zainstalowane. W kolejnym kroku warto sprawdzić bezpieczeństwo strony – kliknij w przycisk Bezpieczeństwo i zabezpiecz stronę.

Możesz wybrać wszystkie zabezpieczenia (strzałka).

Na koniec zaloguj się do WordPressa jako administrator. Najszybszy sposób to kliknięcie w przycisk Zaloguj (pod miniaturką strony) lub tradycyjnie uzywając loginu i hasła wprowadzonego podczas instalacji. Adres panelu administratora to: https://<twoja-domena>/wp-admin/

Powodzenia.

Poradnik WordPress

Dodaj komentarz