Jak skonfigurować LSCache w WordPress

Każdy plan hostingowy NitroHost do zwiększenia szybkości działania aplikacji, oprócz dysków SSD oraz serwera LiteSpeed, umożliwia wykorzystanie mechanizmu pamięci podręcznej. Z tego wpisu dowiesz się jak skonfigurować LSCache w WordPress, a także pamięć obiektów za pomocą Redis.

Aby włączyć oba mechanizmy musisz zainstalować wtyczkę LiteSpeed Cache. Jeśli instalujesz WordPressa z przygotowanych zestawów (szczegóły są opisane tu: Samodzielna instalacja WordPressa), to zostanie ona zainstalowana automatycznie. Sama wtyczka ma dużo więcej możliwości (np. podłączenie do CDN – Content Delivery Network), ale na początek opiszę tylko kilka z nich.

Po jej włączeniu trzeba ustawić odpowiednią konfigurację w zakładce Pamięć podręczna jak pokazano poniżej:

  1. Włącz pamięć cache,
  2. Wyłącz zalogowanych użytkowników, aby wprowadzane treści nie były zapisywane do pamięci podręcznej i były widoczne od razu na stronie,
  3. … i zapisz zmiany.

 

Teraz czas na pamięć podręczną obiektów:

  1.  Włącz pamięć obiektów,
  2. Włącz Redis (po zapisaniu Test połączenia powinien pokazywać: powiodło się),
  3. Wybierz pole Metoda: Redis,
  4. Wpisz wartość pola Port: 6379,
  5. … i zapisz.

Na zakończenie można włączyć także pamięć podręczną przeglądarki:

Aby sprawdzić działanie pamięci podręcznej uruchom Narzędzia dla developerów (np. Google Chrome: Ustawienia->Więcej narzędzi->Narzędzia dla developerów) i wybierz zakładkę Network, jak poniżej. W oknie Name wybierz pierwszy plik z listy, który ma nazwę twojej strony. W sekcji Headers powinny być widoczne poniższe wpisy:

  1. Server: LiteSpeed,
  2. X-LiteSpeed-Cache: hit (warto odczekać chwilę po edycji ustawień wtyczki – strony muszą najpierw zostać zapisane w pamięci podręcznej; wartość miss zamiast hit oznacza, że musisz chwilę poczekać).

Teraz możesz przeprowadzić test na stronie GTmetrix, który może wyglądać tak:

 

Możesz także zobaczyć nagłówek z wpisem X-LiteSpeed-Cache: hit, identycznie jak uzyskany w poprzednim przykładzie:

Plesk Poradnik WordPress

Dodaj komentarz