Hosting SSD Litespeed – prędkość ma znaczenie

Algorytm pozycjonujący Google analizuje wiele czynników, na podstawie których ustala pozycję strony w wynikach wyszukiwania, a jednym z nich jest prędkość działania strony.

Zwiększenie szybkości działania strony, to także duży ukłon w stronę klientów czy czytelników Twojego bloga, bo wpływa na UX (User Experience) czyli na wygodę korzystania z aplikacji i ogólne wrażenie jakie użytkownik odczuje w trakcie pobytu. To z kolei przekłada się na obniżenie współczynnika odrzuceń i na pewno zwiększa konwersje i w efekcie – Twoje zyski.

Aby przyspieszyć działanie Waszych aplikacji,  NitroHost wykorzystuje serwer Litespeed zamiast tradycyjnych serwerów Apache czy Nginx. Pozwala on na uzyskanie ponad siedmiokrotnie wyższej  wydajności oraz umożliwia uruchomienie technologii LSCache przy pomocy bezpłatnych wtyczek dostępnych do następujących aplikacji: WordPress, Joomla, Drupal, Magento, Prestashop, Opencart, CS-Cart, ShopWare, Mediawiki, Xenforo, Laravel i innych. Pełen zestaw wtyczek znajdziecie na stronie Hosting-SSD.

Jednym z podstawowych narzędzi do weryfikacji prędkości strony jest GTmetrics. Pozwala ono na przeprowadzenie testu i odnalezienie potencjalnych problemów z szybkością działania strony. Dostępne są precyzyjne raporty oraz ostateczny wynik w zakresie od A do F. Poniżej znaczenie poszczególnych wskaźników wydajności:

  • First Contentful Paint (FCP) – czas po jakim użytkownicy zobaczą treść strony,
  • Time To Interactive (TTI) – czas po którym strona jest w pełni interaktywna,
  • Speed Index (SI) – indeks szybkości,
  • Total Blocking Time (TBT) – czas w którym dłuższe zadania (>50mS) wstrzymują działanie strony,
  • Largerst Contentful Paint (LCP) – czas po którym użytkownik zobaczy największy element strony,
  • Cumulative Layout Shift (CLS) – nowy wskaźnik wprowadzony przez Google w 2020 roku pokazujący jaka cześć zawartości strony pojawi się po 500mS.

Przykładowy wynik testu strony NitroHost pokazuje, że jeszcze należy poświęcić trochę czasu na jej optymalizację.

A jaki wynik ma Twoja strona? Podziel się wynikiem w komentarzu.

Poradnik

Dodaj komentarz